В Україні створили брошуру з порадами по протидії шахрайству 

Зараз шахраї намагаються заробляти на темі військовополонених та зниклих безвісти. Тому, кіберполіція та Офіс Омбудсмана   розпочали інформаційну кампанію з протидії шахрайству.  

Департамент кіберполіції Національної поліції України поділився в Telegram-каналі корисними порадами та посиланнями. 

Що слід виконати?

В рамках кампанії була створена спеціальна інформаційна брошюра. В ній міститься алгоритм дій захисту для рідних полонених і зниклих безвісти українців, а ще інформація для журналістів та державних службовців. 

В цій брошюрі є інформація про те, які види шахрайства та злочини вчиняються щодо військових і їхніх родин, вказано основні кроки, як не стати жертвами шахраїв, про фішинг в інтернеті та російську пропаганду, як перевіряти факти та інформацію на достовірність. 

Раніше ми писали про поради. як діяти на вулиці під час ракетного удару

Також в брошюрі детально описано, як треба діяти рідним, чиї близькі вважаються зниклими безвісти або якщо вони опинилися в російському полоні. Детально з порадами в брошюрі можна ознайомитися за цим посиланням

Тим часом, правоохоронці закликають українців в випадку, якщо вони стануть жертвами шахраїв, одразу звертатися до кіберполіції. Також можна звернутися до Офісу Омбудсмана для надійної та безпечної допомоги в пошуку зниклих безвісти, з питань обміну військовополонених,   щодо повернення ув’язнених, депортованих та примусово переміщених цивільних осіб, у тому числі дітей. 

Українців попереджають, що шахраї можуть застосувати психологічний тиск та маніпуляції, щоб дізнатися інформацію про рідних військових, що в полоні або вважаються зниклими безвісти з метою виманити кошти. Тому, слід перевіряти інформацію, що надходить від незнайомих осіб. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *