Зараз чимало рідних військових, що загинули, захищаючи Україну просять підписати електронну петицію, щоб загиблому присвоїли звання Героя.
Центр стратегічної комунікації та інформаційної безпеки попереджає, що шахраї почали цим користуватися, пишуть enovosty.com.
На що слід звертати увагу?
Шахраї дають фейкові посилання на електронні петиції та викрадають персональні дані користувачів. Якщо людина переходить за посиланням та вводить дані для авторизації, в МВС України попереджають, що шахраї можуть отримати доступ до акаунту.
Тому, у відомстві радять українцям, якщо повідомлення викликає підозру, не варто переходити за посиланням та не вводьте персональні дані. Варто перевірити офіційні джерела, а у випадку, якщо ви вважаєте, що посилання надіслали аферисти, варто повідомляти про такі факти кіберполіції.
Для того, щоб розпізнати, чи це посилання від шахраїів, слід перевірити його URL-адресу. Вказується, що у шахраїв містяться в посиланнях зайві символи, помилки чи домен, схожий на офіційний.
В Мін’юсті додають, що нерідко зловмисники розсилають повідомлення в WhatsApp, закликаючи проголосувати за електронну петицію, а коли користувач вводить код, зловмисник може отримати доступ. Тому, в цій соцмережі українцям варто бути особливо уважними.
Кількість кіберзлочинів в умовах війни зростає, тому українцям радять бути уважними та перевіряти всю інформацію, що надходить. Нерідко, це також стосується й зборів на допомогу захисникам, на лікування дітей чи дорослих тощо.
Нагадуємо, що опубліковано поради, як уберегти підлітків від вербування РФ