В Україні для громадян діють й певні обмеження, в разі порушень яких можна отримати штраф. Стосуються певні обмеження й поширеного серед чоловіків хобі – рибалки. З 1 квітня діятиме заборона на нерестовий вилов риби в водоймах.
Яку рибу не можна ловити та як довго, розповідає сайт Новини.LIVE.
Все про обмеження
Обмеження щодо вилову риби діють двічі на рік. Наприклад, з 1 квітня й до 30 травня буде чинною заборона на вилов риби на річках та притоках, а також з 1 квітня та до 19 червня – на водосховищах, озерах і затоках.
Якщо в цей період українці вирішать все ж порибалити, тоді можуть отримати солідний штраф. Наприклад, за виловлення одного окуня доведеться заплатити 3 162 грн, за одного ляща – 1 649 грн, судака – 3 587 грн, а за сома світить штраф в розмірі 5 117 грн.
Більше того, ще є й додаткові обмеження. Наприклад, з 15 лютого по 31 березня любителям порибалити не можна виловлювати щуку, інакше слід буде сплатити штраф у 3 468 грн.
Раніше ми писали, що українцям можуть виписати штраф через документи
Також до 30 червня українцям краще не ловити раків, оскільки за одного незаконно виловленого рака штраф складає 3 332 грн. Коли вилов раків дозволений, то все одно існують певні обмеження на людину – до 30 раків на добу можна виловлювати.
Є також й види риби, які можна ловити без обмежень. До них відносяться сонячний окунь, ротан, тюлька та синька.