Оголошений в Україні воєнний стан не є причиною для роботодавця для ігнорування оплати праці.
Проте, в окремих випадках з роботодавця за це може зніматися відповідальність, повідомляє kadroland.com.
Що слід знати найманим працівникам?
В законодавстві України передбачено, що виплата заробітної плати працівникам повинна відбуватися не рідше, ніж двічі на місяць. Але у зв’язку з воєнним станом можуть виникати ситуації, коли роботодавець стикається з реальними перешкодами, що заважають йому виконати цю умову.
В українському законодавстві зазначено, що роботодавець має вжити всіх можливих заходів для забезпечення своєчасної виплати працівникам їхньої заробітної плати. Відповідальність за несвоєчасну виплату зарплати працівників з нього можуть зняти, якщо він може довести, що порушення строків виплати зарплати сталося внаслідок ведення бойових дій чи через інші непереборні обставини.
Також важливим чинником є спосіб оплати праці. Якщо для переказу коштів за виконану роботу викоритовуються послуги банківських установ, тоді це значно зменшує ризик невиплати зарплати порівняно з готівковими розрахунками в касі підприємства.
Тобто, якщо зарплата надходить працівникам на банківську карту, тоді у роботодавця набагато менше об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати.
До слова, поки в країні діє особливий режим, роботодавці можуть не давати додаткових вихідних своїм працівникам на державні свята, як це було в мирний час. Тобто, якщо державне свято припадає на будній день, працівники будуть виконувати свої обов’язки повний день й за це їм роботодавець не мусить доплачувати.
Нагадуємо, що українців попередили, чим можуть бути небезпечні електронні петиції