Постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 регулюється процес переходу в Україні на зимовий та літній час, але в липні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким передбачається скасування сезонного переводу стрілок годинників.
Тож, чи значить це, що українцям не треба більше переводити стрілки годинників та ми залишаємося на зимовому часі, розповідає Укрінформ.
Чи є кінцеве рішення?
Про доцільність сезонного переведення годинників в Україні дискутували роками й, нарешті, минулого року, здавалося б, в цьому питання посадовці поставили крапку. Однак, після підтримки законопроєкту в парламенті, документ направили на підпис президенту України Володимиру Зеленському.
Сталося це ще у серпні 2024 року, а станом на 26 березня 2025 року він законопроєкт так і не підписав. Відповідно, скасування сезонного переведення годинників не відбулося. Це означає, що вже на цих вихідних, в ніч з суботи, 29 березня на неділю, 30 березня в Україні відбудеться перехід на літній час.
Тому, о третій годині ночі за київським часом годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину вперед. Але оскільки зараз більшість користується цифровими приладами, то в смартфонах, ноутбуках, смарт-годинниках ніяких процедур не треба виконувати. Якщо ж в будинку є механічний годинник, тоді стрілки годинника можна перевести заздалегідь.
До слова, після ухвалення Радою рішення про скасування сезонного переведення годинника Академія наук вищої школи України відразу надіслала звернення до Президента України щодо його доцільності, оскільки, як стверджується, немає доказів про негативний вплив переведення стрілок годинників на здоров’я. Можливо, тому Зеленський й досі не підписав закон.
Нагадуємо, ми писали, що Україна втратила позиції в рейтингу щастя